Gry dla przyszłych programistów:
https://blockly-games.appspot.com/?lang=pl
Kodowanie muzyki:
https://musiclab.chromeexperiments.com/Experiments
Kodowanie za pomocą strzałek:
http://botlogic.us/#sthash.DE3ahPEs.1OLh9FSJ.dpbs
Graficzne dyktanda:
https://www.digipuzzle.net/minigames/mathdraw/mathdraw_grid.htm?language=english&linkback=../../education/math/index.htm
Wirtualna tablica
https://awwapp.com/b/utesqrorb/
TIK NA ZAJĘCIACH KOMPUTEROWYCH
Po przygotowaniu materiałów (np. linków do określonych zasobów internetu, instrukcji lub zadań w formie elektronicznej, które można realizować offline lub online), uczniowie w czasie lekcji samodzielnie lub w parach, uczyli się w oparciu o materiały oraz technologię. Pracowali na komputerach w pracowni, wykorzystywali tablicę interaktywną.Ten schemat pracy na lekcjach wymagał od nas wszystkich też dużego zaangażowania. Niemniej jednak ten model nauczania sprzyjał bardzo aktywnemu uczeniu się uczniów, trafiał w ich potrzeby i umiejętności. Zajęcia komputerowe stały się jednymi z najbardziej wyczekiwanych w tygodniu nauki:) To najlepsza nagroda i rekomendacja dla pracy nauczyciela.
Krótka prezentacja naszych dokonań z linkami do programów:
1. Weavesilk - kosmiczna symetria – aplikacja dostępna pod adresem http://weavesilk.com
2. Graffiti Creator: http://www.graffiticreator.net/ to program do tworzenia własnego niepowtarzalnego graffiti, napisów, logo, tytułów. Tak wyglądają imiona wykonane zaprojektowane przez moich uczniów z klas II i III:
3.Pędzle Bomomo - Zabawa graficzna, od której trudno się oderwać.Kliknij link http://bomomo.com, aby otworzyć zasób.
4. PiZap - Swietna zabawa i tworzenie memów w programie http://www.pizap.com/
5. Puzzle online – JigsawPlanet. Doskonała zabawa pod adresem: http://www.jigsawplanet.com/
6. Kizoa. W tym roku nasze życzenia świąteczne wykonaliśmy w świetnym programie http://www.kizoa.com.
Życzenia świąteczne przygotowane w programie prezentowaliśmy już na blogu:
7. Animate Go . Tworzenie prostych filmów animowanych - http://www.abcya.com/animate.htm
Przykładowy filmik stworzony na potrzeby lekcji.
8. Flame Painter to unikalny, eksperymentalny program do rysowania. Narzędzie, które moze zainspirowac każdego by został artystą. Możliwe są różne ustawienia farby czy pędzla, a także malowanie ogniem.
9. Tux pain jest bezpłatnym ,bardzo łatwym w obsłudze programem do rysowania dla dzieci w wieku 3-12 lat . Dzieci otrzymują czyste płótno i różnorodne narzędzia, które wspomagają ich kreatywność. Znajdziemy go pod adresem: http://www.tuxpaint.org/?lang=pl_PL
10. Toony Tool . Bardzo proste narzędzie do tworzenia komiksów w wersji mini. Znajdziemy go pod adresem: http://www.toonytool.com/
11. CrossWord Labs – Za pomocą Crossword Labs mozna w bardzo prosty sposób układać krzyżówki. Program jest darmowy i umożliwia także zapisanie, przesyłanie i tworzenie arkuszy z krzyżówkami do wydruku.
12. Sprawdzamy swoje wiadomości – przygotowane quizy, krzyzówki itp. i umieszone przez nauczyciela na http://learningapps.org/ pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę.
To tylko niektóre z poznanych przez nas programów.. Jest ich sporo, ale wciąż jesteśmy otwarci na nowe, nieodkryte przestrzenie…
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz