Dla nauczycieli

   
Zapraszam wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem TIK w pracy, nauce i zabawie do korzystania z narzędzi TIK przygotowanych  w wirtualnym segregatorze. 


Narzędzia, które prezentuję, nie wyczerpują bardzo bogatej listy aplikacji dostępnych online i offline. Najczęściej prezentuję aplikacje działające online, nie wymagające logowania na komputerze. 
Wszystkie działają podobnie i w oparciu o takie same powszechnie dostępne funkcje.

Dobrze więc mieć pod ręką to, co jest na tyle uniwersalne i przydatne, że możemy wielokrotnie tego użyć.

Link do segregatora:

http://www.livebinders.com/play/play?id=2083423









Narzędzia w pracy nauczyciela: 
- Mentimeter. Służy do szybkiego głosowania, zebrania opinii na dowolny temat. https://www.youtube.com/watch?v=WAWoFsXXNPA
Należy zalogować się na stronie mentimeter.com. Stworzyć pytanie- Create a question. Można utworzyć odpowiedzi w postaci wyboru, dopisania treści. Po udostępnieniu pytania – Start presenting, uczestnicy wchodzą na stronę www.govote.at, wpisują kod dostępu w postaci cyfr, które należy im podać i zabawa gotowa.
-  PollEverywhere http://www.polleverywhere.com/
Ma podobne zastosowanie co omówione powyżej. Dodatkowo do pytań możemy dodawać zdjęcia. Uczestnicy zabawy muszą wejść na stronę pollev.com/ tu system poda dalszą część adresu. Quizy tworzy się intuicyjnie. Można zainstalować aplikację do prezentacji pytań quizu na slajdach Power Point.
Twidlla służy do współpracy online.http://www.twiddla.com/1920597
Narzędzie wygląda jak tablica do wspólnej pracy, daje wiele możliwości pisania, rysowania, dodawania obrazków, linków, dokumentów, wspólnego pisania.
- i3learnhub.com https://www.youtube.com/watch?v=WSEfszdjKMg  można je wykorzystywać na tablicy multimedialnej. Ma w sobie ciekawe zasoby- zdjęcia, można tworzyć lekcje dodając video, lekcje zapisać jako pdf. Aplikacja w wersji darmowej ma ograniczone możliwości, ale i tak jest ciekawym dodatkiem do tablicy multimedialnej.
- educreations https://www.educreations.com/ W wersji darmowej można nagrać swoją lekcję na kolejnych slajdach, po których piszemy i dodajemy zdjęcia. Lekcje zapisujemy na naszym koncie, czyli zakładamy wcześniej konto nauczyciela. Lekcję możemy przesłać jako link, lub wstawić na blogu klasy, stronie klasy.
Po założeniu konta na tej platformie możemy stworzyć klasę i udostępniać uczniom  nagrane lekcje. Uczniowie logują się do klasy za pomocą wygenerowanego jednego kodu poprzez podany link. Również możliwe jest uczestniczenie w takiej lekcji poprzez aplikację na iPada. Narzędzie jest banalnie proste w edycji lekcji i tworzeniu zasobów.
- prowise.com Do wykorzystania na tablicy multimedialnej, ponieważ można przygotować w nim ciekawe  zadania na początek zajęć, albo na utrwalenie zagadnień do danego tematu. Bogaty zbiór zdjęć, grafik, gotowych ilustracji obrazujących zagadnienia matematyczne, przyrodnicze, fizyczne są atutem tego narzędzia. Należy założyć konto nauczycielskie i od razu można zacząć tworzyć swoje zasoby, które są zapisane w naszym folderze. Można tworzyć prezentacje do lekcji, quizy. Uczniowie logują się poprzez aplikację na tablet Android, iPad (niestety mój tablet był zbyt nowy), nauczyciel podaje kod do quizu. W internecie uczniowie wchodzą na stronę connect.prowise.com i tu podają imię oraz wpisują kod. Można ustawić zabawne motywy i bawić się jak zdalną grą komputerową. Uczniowie udzielają odpowiedzi na tablecie, na ekranie lub tablicy widać wyniki i postęp gry/quizu.
Niestety, darmowa wersja umożliwia przechowywanie jedynie 5 takich prezentacji/lekcji, dlatego można skorzystać z narzędzi tam dostępnych – waga, termometr, liczydło, zobrazowanie ułamków, zabawy z figurami geometrycznymi itp.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz